6 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA ŻYLAKI

co na żylaki
Wszystkie
4

Żylaki to nieprzyjemne następstwo problemów z krążeniem. Według statystyk, z roku na rok przybywa osób skarżących się na tę dolegliwość. Ich podłoże może być zarówno  genetyczne, jak i  środowiskowe. Jedną z metod ich zwalczania jest kosztowny zabieg chirurgiczny, tylko czy zawsze jest on konieczny? Poniżej, przedstawiamy sprawdzone, bezpieczne i niedrogie metody na złagodzenie objawów żylaków.

Nogi do góry

Bezpośrednią przyczyną powstawania żylaków jest uszkodzenie zastawek żylnych. To właśnie one pomagają żyłom toczyć krew na przekór  grawitacji-od  stóp w stronę serca. Warto mieć to na uwadze i np. w trakcie wypoczynku, ułożyć nogi na większej poduszce, nieznacznie powyżej poziomu serca. To  ułatwi ruch krwi po naszym krwiobiegu, przynosząc ulgę po wyczerpującym dniu.

Maliny, jagody, wiśnie…

Aby uniknąć poszerzania się ścianek żył, musisz odpowiednio je wzmocnić. W tym celu powinnaś wziąć pod lupę swoją dietę i upewnić się, czy jest bogata we  flawonoidy. To właśnie ten niepozorny związek chemiczny odpowiada za elastyczność oraz wytrzymałość naszych żył. Do jego bogatych źródeł należą maliny, jagody, wiśnie i kasza gryczana. Warto więc wprowadzić je na stałe do swojego  jadłospisu, by  cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami.

varosin na żylaki

Varosin  forte Max

W skutecznej terapii na żylaki nie powinno zabraknąć żelu lub maści, działającej miejscowo na miejsca dotknięte chorobowo. Naszym faworytem jest w tym przypadku  varosin  forte  max, który łączy wysoką skuteczność z naturalnym składem oraz działaniem  niepodrażniającym  delikatnej skóry nóg. Zawarte w żelu składniki, nie tylko eliminują stany zapalne i podrażnienia skóry powstałe w wyniku żylaków, ale również wspomagają ich leczenie na wszystkich etapach choroby. Przeprowadzone badania  wykazują, że  już po 2 tygodniach stosowania widoczne jest znaczne pomniejszenie się żylaków  oraz  zanik opuchlizny i odczuwalnego w związku z nią dyskomfortu.

Pełna recenzja preparatu varosin  Varosin Forte Max – skuteczne leczenie hemoroidów 

Ćwiczenia na żylaki

Powiedzmy sobie szczerze, gimnastyka jest nieodzwonym elementem profilaktyki wielu chorób a żylaki są tylko jedną z nich. Jeżeli masz genetyczne predyspozycje do tej dolegliwości, warto wygospodarować sobie trochę czasu na gimnastykę i delikatne ćwiczenia kardio takie jak np. rower czy długie spacery. Efektem tego będzie nie tylko zgrabna i zdrowa sylwetka (otyłośc jest jedną z przyczyn pogłębiania się żylaków), ale również zniwelowanie problemów z krążeniem nóg.

Ponieważ nadmierne ciepło powoduje dodatkowe rozszerzanie się żył, warto zrezygnować z solarium, sauny czy opalania się. Zrezygnujmy z dlugich i gorących kapieli na rzecz przyszniców w letniej lub wręcz zimnej wodzie. Stosowanie naprzemiennie ciepłych i zimnych strumieni wody działa hartująco i wzmacnia nasze żyły. Warto pamiętać, że to świetny sposób nie tylko na żylaki ale i cellulit, na który uskarża się większość z nas.

 

Zobacz też: www.varosin.pl

4 komentarze

Dodaj komentarz

Wszystkie
TESTUJEMY – Skinatrin

Skinatrin reklamowany jest jako rewolucyjny preparat w formie sprayu przeciw grzybicy stóp. Producent deklaruje, że Skinatrin zwalcza grzybice na poziomie komórkowym, a w swoim składzie zawiera takie składniki aktywne jak; kolagen, niacyna, czy witamina C.  Przeznaczony jest do zmniejszenia objawów grzybicy paznokci oraz skóry i przyczyna się do lepszej regeneracji …

Wszystkie
4
Chcesz uniknąć siwienia w młodym wieku? Te czynniki na pewno Ci w tym nie pomogą

Przedwczesne siwienie jest coraz bardziej powszechnym problemem. Znajoma fryzjerka mówi , że siwe kosmyki zauważa już nawet u co piątego klienta w wieku powyżej 25 lat. Te alarmujące informacje są tylko potwierdzeniem, że obecny tryb życia nie sprzyja długiej młodości i zdrowiu. Co powoduje, że coraz więcej osób siwieje w …

Wszystkie
4
Kłopoty z potencją – wigor wrócił z Vigroganem – Vigrogan opinie i recenzje

Vigrogan opinie – problem pojawił się znikąd… Mam 37 lat, dobrą pracę, jestem wysportowany, nie narzekam na powodzenie wśród kobiet. Od pewnego czasu moje życie seksualne uległo jednak pogorszeniu. Zdarzyło mi się kilkakrotnie, że podczas stosunku mój penis opadł. Za każdym kolejnym razem czułem coraz większe zażenowanie. I tak jedno …