Chcesz uniknąć siwienia w młodym wieku? Te czynniki na pewno Ci w tym nie pomogą

Wszystkie
4

Przedwczesne siwienie jest coraz bardziej powszechnym problemem. Znajoma fryzjerka mówi , że siwe kosmyki zauważa już nawet u co piątego klienta w wieku powyżej 25 lat. Te alarmujące informacje są tylko potwierdzeniem, że obecny tryb życia nie sprzyja długiej młodości i zdrowiu. Co powoduje, że coraz więcej osób siwieje w młodym wieku? Zastanówmy się.

Życie w stresie

Liczne badania naukowe od dawna wykazują powiązanie przedwczesnego siwienia ze stresującym, wymagającym trybem życia. Obecne tempo pracy i rosnące wymagania względem młodego pokolenia praktycznie uniemożliwiają uniknięcia czynników stresogennych w codziennym funkcjonowaniu. Warto jednak zatrzymać się na chwilę, zrewidować swoje priorytety i zrobić coś dla swojego samopoczucia. Poświęcenie jednego dnia w tygodniu na odpoczynek to absolutne minimum. W osiągnięciu relaksu pomoże nam również wzmocnienie relacji z bliskimi, umiejętne stawianie granic w życiu zawodowym oraz regularna rekreacja nastawiona na wyciszenie i odprężenie, np. masaże, joga czy spacery po lesie.

Dieta uboga w witaminy i minerały

Za nasze dobre samopoczucie i młody wygląd odpowiada szereg witamin i minerałów. Monotonna i jałowa dieta, oparta głównie na żywności typu fast food może być bezpośrednią przyczyną siwych kosmyków na głowie. Warto wziąć pod lupę nasze nawyki żywieniowe i zastanowić się, czy dostarczamy sobie odpowiedniej ilości witamin z grupy B, biotyny, kwasu foliowego oraz minerałów takich jak cynk, miedź, selen, żelazo czy jod. Pomocne mogą się również okazać suplementy diety zawierającymi powyższe składniki. Ze względu na najwyższe stężenie biotyny, pośród preparatów dostępnych na rynku, rekomendujemy sięgnięcie po gray protect.

Gray Protect - na siwe włosy

Pełna recenzja suplementu : Gray Protect opinie i oceny – najlepszy ratunek na siwe włosy!

Palenie tytoniu

Udowodniono naukowo, że osoby palące są obciążone czterokrotnie wyższym ryzykiem przedwczesnego siwienia. A to tylko jedna z wielu nieprzyjemnych konsekwencji tego niszczącego nałogu. Jeżeli więc palisz regularnie i żaden argument zdrowotny nie przekonuje Cię do rzucenia, być może ta informacja będzie czynnikiem, który pomoże Ci odstawić papierosy raz a dobrze.

Problemy z tarczycą

Innym częstym powodem przedwczesnego siwienia, są problemy z tarczycą. Na szczęście dzięki odkryciom współczesnej medycyny jesteśmy w stanie kontrolować jej prace. Nieleczona tarczyca to źródło wielu problemów. Jeżeli więc podejrzewamy u siebie to schorzenie, powinniśmy wybrać się do lekarza i zrobić wszystkie niezbędne badania, które pomogą w postawieniu diagnozy i zaleceniu odpowiedniej kuracji.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Wszystkie
TESTUJEMY – Skinatrin

Skinatrin reklamowany jest jako rewolucyjny preparat w formie sprayu przeciw grzybicy stóp. Producent deklaruje, że Skinatrin zwalcza grzybice na poziomie komórkowym, a w swoim składzie zawiera takie składniki aktywne jak; kolagen, niacyna, czy witamina C.  Przeznaczony jest do zmniejszenia objawów grzybicy paznokci oraz skóry i przyczyna się do lepszej regeneracji …

co na żylaki
Wszystkie
4
6 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA ŻYLAKI

Żylaki to nieprzyjemne następstwo problemów z krążeniem. Według statystyk, z roku na rok przybywa osób skarżących się na tę dolegliwość. Ich podłoże może być zarówno  genetyczne, jak i  środowiskowe. Jedną z metod ich zwalczania jest kosztowny zabieg chirurgiczny, tylko czy zawsze jest on konieczny? Poniżej, przedstawiamy sprawdzone, bezpieczne i niedrogie …

Wszystkie
4
Kłopoty z potencją – wigor wrócił z Vigroganem – Vigrogan opinie i recenzje

Vigrogan opinie – problem pojawił się znikąd… Mam 37 lat, dobrą pracę, jestem wysportowany, nie narzekam na powodzenie wśród kobiet. Od pewnego czasu moje życie seksualne uległo jednak pogorszeniu. Zdarzyło mi się kilkakrotnie, że podczas stosunku mój penis opadł. Za każdym kolejnym razem czułem coraz większe zażenowanie. I tak jedno …