SlimmerTime — preparat na odchudzanie. Czy warto?

Wszystkie

Pomimo faktu, że nasze życie toczy się coraz szybciej, wcale nie oznacza to jednak, że przebiega aktywniej. Nasze obowiązki, praca wciąż zatrzymują nas przez większość czasu w pozycji siedzącej, przez co nie tylko pogarsza się nasz stan psychiczny, ale także fizyczny.

Brak ruchu sprawia, że naszemu organizmowi zaczyna ubywać wydolności i sprawności fizycznej, ale także wpływa na pojawianie się pierwszych efektów wizualnych i zdrowotnych w kwestii przybierania na wadze. Dodatkowo nie wspomagamy się tutaj szybką i często bezwartościową dietą, a także międzyposiłkowym dojadaniem. Zważając na fakt, że od dłuższego czasu obserwujemy przejawiającą się w społeczeństwie modę na uprawianie sportu, wielu osobom udało się szybko pozbyć negatywnych skutków monotonnego trybu życia, a także sprawić, że ich ciało jest zdrowsze i piękniejsze. W jaki sposób brak ruchu wpływa na wspomniane skutki uboczne? Przede wszystkim brak aktywności fizycznej obniża metabolizm i ogólną pracę naszego organizmu. Nie tylko wpływa to na wydolność naszego układu sercowo-naczyniowego, a także pozostałych układów, ale także powoduje, że nasz organizm w przypadku braku zbilansowanej diety, rozpoczyna odkładanie substancji w postaci tkanki tłuszczowej. Wracając do wspomnianej mody na uprawianie sportu, mimo wszystko wciąż spotykamy się z bardzo dużą liczbą osób, które nie potrafią sobie poradzić ze swoimi problemami z wagą.

Aby uwikłać się z objawami przybierania na wadze, wielu z nas próbuje różnego rodzaju diet odchudzających. Niestety podchodząc do sprawy mało umiejętnie, nawet najbardziej rygorystyczna dieta może nie być w stanie rozwiązać naszych problemów. W związku z tym mamy do czynienia z dość sporym gronem osób, które desperacko sięgają po rozwiązania w postaci suplementów diety i innych preparatów wspomagających odchudzanie.

Niestety, wiele ze wspomnianych preparatów, a w szczególności te pochodzące z internetu, bo takie najczęściej nabywamy, reklamowane są jako jedyne i wyłączne źródło uporania się z waszymi problemami z wagą. Wiele osób myśli, że cały proces odchudzania polega na łykaniu kapsułek. Niestety. Producenci wykorzystują nieświadomość klientów i interesują się jedynie ilością sprzedanych opakowań. Jak sama nazwa mówi, owe preparaty są jedynie wspomaganiem w odchudzaniu. Nie oznacza to zatem, że obejdzie się bez zwiększonej aktywności fizycznej i zmian w diecie. Mówiąc więcej, dieta i aktywność fizyczna to warunek jakiejkolwiek skuteczności procesu odchudzania. Nie oznacza to jednak, że musicie zacząć biegać maratony, bądź wprowadzić głodówkę. Wręcz przeciwnie. W kwestii diety należy dostosować ją do regularnych posiłków 3-4 dziennie, a także uwzględnić jej jakość. Prowadząc mniej aktywny tryb życia, nie potrzebujemy dostarczać swojemu organizmowi nadmiernych ilości węglowodanów, bo taki jest najczęściej spotykany błąd odchudzających. W związku z tym zaleca się zwiększenie w pożywieniu zawartości białka wraz z jednoczesnym zredukowaniem ilości węglowodanów. Podając przykład na śniadanie, wystarczy zjeść jajecznicę z kawałkiem pieczywa, w zamian za kilka bułek, czy kromek chleba. Jeśli chodzi zaś o aktywność fizyczną, wystarczy, że wybierzecie się codziennie z rodziną na 1-2 godziny spaceru, bądź godzinę biegu, czy jazdy na rowerze.

Jak widać, proces odchudzania to głównie umiejętne dostosowanie diety oraz aktywności fizycznej. Można wnioskować z tego, że żadne tabletki nie są tu nam potrzebne. Jeżeli jednak koniecznie chcecie spróbować zastosowania jakiegoś preparatu, pamiętajcie, aby nie eksperymentować i nie podejmować zbędnego ryzyka. W tym wypadku polecam wam głównie te dostępne w aptekach. Nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale także ich ceny są dostosowane do ogólnie obowiązujących norm. Nie nabywajcie zaś preparatów pochodzących z internetu. W połowie tego roku mieliśmy do czynienia z aferą, podczas której opublikowano dane o ogromnym procencie preparatów, które okazały się podróbkami, bądź zawierały zupełnie inne i bezwartościowe substancje. Nie polecam wam podejmowania ryzyka utraty pieniędzy, a przede wszystkim ryzyka związanego z utratą zdrowia. Pamiętajcie, że jeżeli wasza dieta, bądź inne postępowanie nie działa, a wciąż obserwujecie u siebie bezprzyczynowe przybywanie na wadze, należy niezwłocznie udać się do lekarza. W wielu przypadkach takie objawy związane są z występowaniem w naszym organizmie chorób układu sercowo-naczyniowego bądź innych, na przykład cukrzycy. Wizyta u lekarza pozwoli dokonać diagnozy, potwierdzić, bądź obalić teorię o jednostce chorobowej, a jednocześnie dostosować odpowiednie leczenie, bądź uzyskać odpowiednie wskazówki co do procesu odchudzania. Niestety wielu z nas wciąż woli eksperymentować z preparatami pochodzącymi z nieznanego źródła.

Jednym z przykładowych preparatów, na który ostatnio się natknęłam, przeglądając internet, jest SlimmerTime. Czym jest SlimmerTime i jak działa?

Według producenta SlimmerTime to preparat zalecany wielu osobom, które borykają się z problemami z ochładzaniem. SlimmerTime to formuła odpowiedzialna za redukcję odczuwania głodu, przez który wielu z nas podejmuje się uporczywego podjadania pomiędzy posiłkami. Warto wspomnieć, że to właśnie to zachowanie często niweczy skuteczność naszego odchudzania. Kapsułki SlimmerTime zapewniają utrzymujące się przez dłuższy czas uczucie sytości, dzięki czemu pozbywa się uczucia głodu, a także ogranicza apetyt. Producent mówi także o działaniu detoksykującym SlimmerTime oraz poprawiającym metabolizm i proces spalania tkanki tłuszczowej. Jeżeli w naszych myślach znalazło się miejsce na tak zwany efekt jo-jo, producent wspomina, że SlimmerTime gwarantuje redukcję działania tego efektu. Poza efektem jo-jo tkanką tłuszczową, SlimmerTime pozytywnie wpływa na zmniejszenie poziomi cholesterolu i cukru w naszej krwi.

Co zawiera się w składzie SlimmerTime?

Według producenta preparatu całe działanie SlimmerTime opiera się na jego unikalnym składzie. Co znajduje się w każdej kapsułce SlimmerTime? Oto skład preparatu: glukomannan, zielona herbata, african mango, cykoria, chrom. W celu wyjaśnienia działania formuły SlimmerTime producent zdecydował się przybliżyć nam konkretne właściwości każdego z zaledwie pięciu składników wchodzących w jej skład.

Zaczynając od glukomannu, dowiadujemy się o jego działaniu wpływającym na zmniejszenie uczucia głodu. Dzięki odpowiednim właściwością pęcznienia po przedostaniu się do żołądka, a także właściwościom regulującym poziom glukozy we krwi, preparat pozwala na powstrzymanie apetytytu i utrzymanie uczucia sytości przez dłuższy czas. Dodatkowym działaniem składnika jest wsparcie w zaparciach, będących częstym skutkiem ubocznym odchudzania, a także redukcja ilości wchłanianych tłuszczów oraz zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi.

Zielona herbata to składnik odpowiedzialny za działanie detoksykujące organizm, dzięki któremu jest on zdolny do pozbycia się z niego szkodliwych składników. Wspierając układ pokarmowy, zielona herbata pozwala, że SlimmerTime zapewnia stosującemu pełnię komfortu.

Afrykańskie mango, w połączeniu z cykorią i chromem wspierają układ pokarmowy, poprawiając trawienie. Wspomniane składniki redukują poziom wchłaniania tłuszczów przez organizm, a także zapewniają kontrolę nad poziomem glukozy we krwi oraz redukują uczucie głodu.

Jak SlimmerTime prezentuje się w oczach ekspertów?

W roli eksperta w przypadku SlimmerTime wcielił się doktor. Jego stanowisko przedstawia nam potwierdzenie skutecznego działania SlimmerTime. Co często spotykane, niestety rzekoma postać eksperta nie ujmuje w swojej wypowiedzi potwierdzeń ze strony badań preparatu. Zapoznałam się z naprawdę sporą ilością preparatów dostępnych przez internet i niestety większość z nich wykorzystuje w treściach reklamowych wszelkiego rodzaju techniki, odciągające uwagę potencjalnego klienta od dociekliwości związanej z badaniami. W takich przypadkach niestety nigdy nie ma pewności, czy zostały przeprowadzone jakiekolwiek badania. Brak przeprowadzonych badań automatycznie przekłada się na moje spojrzenie na produkt, odbierając mu w moich oczach autentyczność. Trzeba powiedzieć jasno, że badania preparatów, które są sprzedawane, powinny być standardem. Bez nich niestety nie możemy wiedzieć, czy stosowany produkt nie spowoduje u nas skutków ubocznych, bądź nie wywoła innych powikłań. Wracając do postaci eksperta, zapewnia ona jedynie o skutecznym działaniu SlimmerTime w kontekście zwalczania uczucia głodu i eliminowania nawyku podjadania. Czy powinniśmy bazować swoją decyzję o zakupie jedynie na zapewnieniach nieznanego producenta i eksperta? Zdecydowanie nie.

Jak klienci reagują na SlimmerTime?

W poszukiwaniu, choć kilku autentycznych informacji ostatnią nadzieję postawiłam na opinie klientów. Nic jednak bardziej mylnego. SlimmerTime należy niestety do grona preparatów, które na swojej stronie zamieszczają jedynie pozytywne informacje na temat produktu. W zamieszczonych komentarzach nie znajdziemy zatem wielu informacji, poza tymi, które utożsamiają się z zaprezentowanymi przez producenta i eksperta treściami. Mając doświadczenie w analizie tego typu preparatów, zauważyłam także, że owe komentarze skonstruowane są w taki sposób, by celnie rozjaśniać niepewności, które mogą pojawiać się w głowie konsumentów. W związku z tym mogę również powiedzieć, że nie mamy pewności czy zamieszczone na stronie komentarze w ogóle pochodzą ze strony klientów, a nie zostały jedynie spreparowane przez producenta w celach marketingowych. Co prawda, producent umożliwił na swojej stronie możliwość dodawania komentarzy w postaci popularnej łapki w górę i w dół. Tu być może sprawa ma się dobrze, bo oprócz większości pozytywnych reakcji mamy do czynienia także z kilkoma negatywnymi, co nieco dodaje treści autentyczności. Warto jednak pamiętać, że tego typu elementy bardzo łatwo nadzorować, a co za tym idzie, również łatwo sprawić jedynie wrażenie, że owe treści mają coś wspólnego z rzeczywistym odzewem ze strony konsumentów.

Czy SlimmerTime jest wart stosowania?

Nim podejmiecie decyzje o zakupie, warto skonfrontować konieczność regularnego stosowania pochodzących z nieznanego źródła kapsułek z faktem, że wasz proces odchudzania i tak wymaga zmiany w stylu życia. Przypomnę jeszcze raz, że ruch i zbilansowana dieta to często wystarczające elementy w drodze ku skutecznemu odchudzaniu. Nie wierzmy zatem w niepotwierdzone informacje o niezwykłym działaniu wielu preparatów jak SlimmerTime. Warto pamiętać, że podobnie jak rygorystyczne diety odchudzające, stosowanie kapsułek wspomagających odchudzanie bardzo często obciąża organizm, co oczywiście nie jest dla niego dobrym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że niektóre preparaty, które być może działają skutecznie, potrafią powodować nagłe i bardzo duże spadki wagi. Niestety nie zawsze utracona masa dotyczy konkretnie tkanki tłuszczowej, a innych elementów naszego ciała, co nie zawsze jest efektem pożądanym. Mówi się, że zdrowe chudnięcie, dość bezpieczne dla organizmu powinno ograniczać się do około 1 kg tygodniowo. Niektóre produkty potrafią sprawić, że waga zaczyna spadać nagle o kilka kilogramów w ciągu tygodnia, co może spowodować poważne skutki uboczne dla masy ciała. Producent SlimmerTime zamieścił w tym celu na stronie informację ostrzegającą, która zaleca odstawienie preparatu i zmniejszenie daty w przypadku ubytku wagi większej niż 7 kg w ciągu jednego tygodnia. W związku z tą informacją, o ile produkt w ogóle działa, okazuje się, że SlimmerTime wcale nie musi działać na nasz organizm pozytywnie.

Ile kosztuje SlimmerTime?

Za pojedyncze opakowanie SlimmerTime zapłacić musimy aż 149 PLN. Nawet uwzględniając fakt, że znajduje się w nim 60 kapsułek wystarczających na 30 dni ciągłego stosowania, cena wciąż nie wydaje się uzasadniona, ani rozsądna. W przypadku zakupu pakietu trzech opakowań cena wynosi 307 PLN, a sześciu 479 PLN. Odnośnie do zaleceń, preparat należy stosować 20 minut przed posiłkiem, dwa razy dziennie.

Co mogę powiedzieć w podsumowaniu? Chciałabym jeszcze zaapelować o zimną krew i rozsądek w podejmowaniu decyzji. Jeżeli nie potraficie poradzić sobie z kontrolą swojej wagi w naturalny sposób, złóżcie na początku wizytę u lekarza. Być może problem leży w nieco poważniejszym punkcie, niż pierwotnie się spodziewaliście. Nie macie nic do stracenia, a wiele do zyskania, ponieważ lekarz z pewnością pomoże wam dodatkowo znaleźć właściwy dla was preparat. Nie podejmujcie ryzyka, kupując preparaty nieznanego pochodzenia. Nie polecam wam SlimmerTime.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Wszystkie
TESTUJEMY – Skinatrin

Skinatrin reklamowany jest jako rewolucyjny preparat w formie sprayu przeciw grzybicy stóp. Producent deklaruje, że Skinatrin zwalcza grzybice na poziomie komórkowym, a w swoim składzie zawiera takie składniki aktywne jak; kolagen, niacyna, czy witamina C.  Przeznaczony jest do zmniejszenia objawów grzybicy paznokci oraz skóry i przyczyna się do lepszej regeneracji …

co na żylaki
Wszystkie
4
6 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA ŻYLAKI

Żylaki to nieprzyjemne następstwo problemów z krążeniem. Według statystyk, z roku na rok przybywa osób skarżących się na tę dolegliwość. Ich podłoże może być zarówno  genetyczne, jak i  środowiskowe. Jedną z metod ich zwalczania jest kosztowny zabieg chirurgiczny, tylko czy zawsze jest on konieczny? Poniżej, przedstawiamy sprawdzone, bezpieczne i niedrogie …

Wszystkie
4
Chcesz uniknąć siwienia w młodym wieku? Te czynniki na pewno Ci w tym nie pomogą

Przedwczesne siwienie jest coraz bardziej powszechnym problemem. Znajoma fryzjerka mówi , że siwe kosmyki zauważa już nawet u co piątego klienta w wieku powyżej 25 lat. Te alarmujące informacje są tylko potwierdzeniem, że obecny tryb życia nie sprzyja długiej młodości i zdrowiu. Co powoduje, że coraz więcej osób siwieje w …